Selecta Intima to wyrób medyczny stosowany w profilaktyce, leczeniu i zapobieganiu zakażeniom grzybiczym i bakteryjnym dróg moczowo-płciowych u kobiet.

Selecta Intima wskazana jest w we wszystkich przypadkach tymczasowych zaburzeń w równowadze mikrobiologicznej dróg moczowo-płciowych u kobiet. Wspomaga proces gojenia błony śluzowej pochwy poprzez wsparcie procesu reepitelizacji tkanek, przywraca prawidłowy stan fizjologiczny pochwy poprzez hamowanie wzrostu szkodliwych mikroorganizmów odpowiedzialnych za niespecyficzne zapalenie pochwy i bakteryjne zapalenie pochwy, jednocześnie chroniąc błonę śluzową.

Każda kapsułka dopochwowa zawiera:
Maltodekstrynę, hypromelozę, Lactobacillus plantarum LB 931, Lactobacillus rhamnosus LB21, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu i dwutlenek tytanu.

Instrukcja użycia:

Stosować wieczorem przed snem. Wprowadzić kapsułkę w głąb pochwy w pozycji leżącej. Aby ułatwić wprowadzenie kapsułki, można ją delikatnie zwilżyć.

Ostrzeżenia:

  • Produkt dopochwowy. Nie połykać.
  • Nie stosować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.
  • Stosowanie kapsułek dopochwowych w trakcie ciąży lub w przypadku podejrzenia ciąży, jak również przy jednoczesnym, miejscowym leczeniu farmakologicznym – wyłącznie po zasięgnięciu porady lekarza lub farmaceuty.
  • Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pediatrycznego.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów do użytku zewnętrznego, długotrwałe stosowanie może powodować miejscowe podrażnienie lub uczulenie. W takim przypadku należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Nie używać, jeśli przed pierwszym otworzeniem opakowanie jest uszkodzone lub naruszone.
  • Nie używać po upływie terminu ważności wydrukowanego na opakowaniu.

Skutki uboczne:
Brak doniesień na temat skutków ubocznych związanych ze stosowaniem produktu.

Przeciwwskazania:
Brak przeciwwskazań do stosowania Selecta Intima z wyjątkiem pacjentek, u których stwierdzono wrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Warunki przechowywania:
Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze poniżej 25ºC. Data ważności produktu została określona dla produktu w dobrym i nienaruszonym stanie.

Dostępne opakowania:
Opakowanie 10 kapsułek – masa netto 5 g.

Formularz zgłoszenia działań niepożądanych