Tonaxinum®  Melatonina Spray

Pierwsza nanoemulsja w Polsce zawierająca melatoninę w postaci spray’u1.
Tonaxinum® Melatonina Spray to suplement diety w postaci nanoemulsji w spray’u, który dzięki zawartości melatoniny:

  • pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie2,
  • wspomaga łagodzenie subiektywnego odczucia zespołu nagłej zmiany strefy czasowej3.

 

1  Dotyczy suplementów diety z melatoniną. Dane IMS Dataview 07.2016
2  Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 1 mg krótko przed pójściem spać.
3  Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 0,5 mg krótko przed pójściem spać pierwszego dnia podróży i przez kolejne dni po przybyciu do celu.

Skład zalecanej dziennej porcji:

Składnik Zawartość
w 1 aplikacji
Zawartość
w 2 aplikacjach
Melatonina 0,5 mg 1 mg

Zalecana do spożycia w ciągu dnia porcja preparatu:
1 – 2 aplikacje na krótko przed snem.

Sposób użycia:
Skierować rozpylacz w kierunku otwartych ust i nacisnąć pompkę tak, by rozpylić preparat na błony śluzowe w jamie ustnej lub pod język.

Melatonina jest substancją, która nie rozpuszcza się w wodzie. By była możliwość jej szybszego i skuteczniejszego podania poprzez śluzówkę, stworzono opatentowaną nanoemulsję w postaci spray’u.

Nanoemulsja – to jednorodne wizualnie, mikroskopijne cząsteczki o średnicy nieprzekraczającej 100 nanometrów (nm), a więc 200-krotnie mniejsze od ludzkich komórek, co daje im możliwość wniknięcia w głębsze warstwy śluzówki i wysoką efektywność działania.

Związki, w tym melatonina, które wchłaniane są przez błonę śluzową przenikają przez nią szybciej i skuteczniej, ponieważ tkanka pod nabłonkiem jest dużo silniej unaczyniona.

Ostrzeżenia:
Nie należy przekraczać porcji preparatu zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat może osłabiać koncentrację i szybkość reakcji oraz wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu. Nie należy spożywać alkoholu podczas przyjmowania preparatu.

Warunki przechowywania:
Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C), w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Dostępne opakowanie:
Spray 12 ml.