Intusik spray to wyrób medyczny, który dzięki zawartości glicerolu nawilża błony śluzowe jamy ustnej, gardła i krtani pokrywając je warstwą ochroną. Produkt łagodzi podrażnienia związane z suchym kaszlem. Jego właściwości powlekające sprawiają, że na błonach śluzowych tworzy się niewidoczny film chroniący przed uszkodzeniami i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Intusik spray zawiera dodatkowo oliwę z oliwek o jakości farmaceutycznej, która regeneruje błonę śluzową jamy ustnej, gardła i krtani. Długi aplikator pozwala na precyzyjne dozowanie produktu.

Instusik spray może być stosowany wspomagająco:

– w leczeniu suchego kaszlu różnego pochodzenia,

– u osób narażonych na niekorzystne czynniki atmosferyczne lub dym papierosowy,

– u osób pracujących głosem.

 

Gliceryna, woda, oliwa z oliwek (farmaceutyczna), krzemy dwutlenek koloidalny, aromat owocowy, benzoesan sodu, sukraloza, kwas cytrynowy, guma ksantan, witamina E.

Sposób użycia i dawkowanie:
Przed każdym użyciem wstrząsnąć kilkakrotnie buteleczkę w celu uzyskania jednolitej zawiesiny. Przed pierwszym użyciem kilkakrotnie nacisnąć dozownik, aby wypełnić go płynem. Aplikator umieścić w ustach i rozpylić płyn w kierunku gardła.

Dzieci powyżej 3. roku życia:
3 razy dziennie po 3 dawki.
Dorośli:
Stosować w miarę potrzeb, jednak maksymalna ilość preparatu w ciągu dnia nie powinna przekroczyć 20 dawek.

Bezpośrednio po aplikacji nie należy pić ani spożywać posiłków.

Ostrzeżenie:
Kobiety w ciąży przed zastosowaniem wyrobu powinny zasięgnąć porady lekarza. U dzieci stosować pod nadzorem osoby dorosłej. Nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować wyrobu u dzieci poniżej 3. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt nie zawiera cukru (może być stosowany przez diabetyków), barwników ani parabenów. Produkt zawiera substancję słodzącą sukralozę.

Dostępne opakowania:
25 ml